Ewa Farna

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 302.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Ewa Farna (* 12. srpna 1993 v Třinci) je česká a polská zpěvačka polské národnosti s českým státním občanstvím. Působí v oblasti populární a rockové hudby, zpívá česky i polsky.

Pochází z české části Těšínska, žije ve Vendryni. Za svou kariéru získala mnoho českých a polských významných ocenění.

Životopis Ewa Farna

Ewa Farna vychodila vendryňskou základní školu v polském vyučovacím jazyce, tu ukončila v roce 2008. Nyní studuje na polském gymnáziu v Českém Těšíně. Má dva sourozence, bratra Adama (*1995) a sestru Magdalénu (*2006). Ewu Farnou objevil producent Lešek Wronka. Ve svých 12 letech na podzim roku 2006 nazpívala singl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku.

První koncert měla Ewa Farna v Třinci 16. března 2007. Vyhrála ocenění Objev roku v anketě Český Slavík Mattoni 2006. V roce 2007 vydala svou druhou českou desku Ticho a také debutovou polskou desku Sam na sam. Stala se Objevem roku Hudebních cen Óčka a získala platinovou desku za obě česká alba. V roce 2008 absolvovala turné Blíž ke hvězdám čítající 18 koncertů. Tehdy ji bylo 14, stala se historicky vůbec nejmladší zpěvačkou, která podobné turné absolvovala. Vzniklé živé DVD & CD bylo nejprodávanějším albem roku. Spolu s Kubou Molędou nazpívala v tomto roce oficiální soundtrack v polském jazyce k filmu Camp Rock (píseň Oto ja) a dále nazpívala soundtrack k seriálu Ošklivka Katka (píseň Jaký to je). Hostovala na turné slovenské skupiny No Name.

Tento rok završila Ewa Farna výhrou třetího místa Českého slavíka 2008 v kategorii Zpěvačka roku a stala se tak nejmladší držitelkou tohoto ocenění. Roku 2009 vyšla Ewě její druhá polská deska Cicho a třetí česká deska Virtuální. Na podporu této desky procestovala stejnojmenné turné. V tomto roce obhájila post bronzové slavice a získala také několik polských cen. V roce 2010 vyhrála cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Nazpívala českou (s Janem Bendigem) a polskou (s Kubou Molędou) verzi oficiálního soundtracku k filmu Camp Rock 2. Vyšla jí třetí polská deska EWAkuacja. Na sklonku roku hostovala na turné skupiny Čechomor. Opět obhájila bronzovou příčku v anketě Český slavík a i v tomto roce se jí dostalo ocenění i na polské půdě.

Soutěže a ankety:

2004 1. místo v okresní pěvecké soutěži ve Frýdku-Místku

2005 1. místo na Evropském festivalu mládeže v Polsku

2006 1. místo v polské televizní pěvecká soutěži "Šance na úspěch" Český slavík

2006 - "Objev roku"

2007 RGM hudební ceny TV Óčka - Objev roku Deska roku

2006 - "Měls mě vůbec rád" se stalo Nejprodávanějším Debutem - Objev roku "Objev Ro(c)ku" v anketě časopisu Rock&Pop Anděl

2006 - nominace na Objev roku Platinové album za prodej více než 20 tisíc desek alba "Měls mě vůbec rád" JETIX Kids Awards

2007 - Nejlepší zpěvačka Platinová deska za prodej alba "Ticho"

2008 Český Slavík - čtvrté místo v kategorii Zpěvačka Anděl

2007 - třetí místo v kategorii Zpěvačka roku Týtý - třetí místo v kategorii Zpěvačka JETIX Kids Awards

2008 - Nejoblíbenější zpěvačka Český Slavík Mattoni 2008 - třetí místo v kategorii Zpěvačka V tomto roce také vydala CD+DVD se svého úspěšného turné: BLÍŽ KE HVĚZDÁM

2009 Deska roku 2008 - Blíž ke hvězdám vyhrálo v kategorii Nejprodávanější hudební DVD Nominace na Anděla roku v kategorii zpěvačka Opole

2009 - nominace na Album roku (Cicho) a Hit roku (Cicho) První místo v Opole s Albem roku (2. polské album Cicho) Superjedynky

2009 - Cicho vyhrálo v Polsku v kategorii Album roku Sopoty Top Trendy

2009 - Nejlepší interpret na internetu roku 2009 Sopoty Hit

2009 - Nejlepší píseň - hit léta 2009 (píseň Cicho) Nominace na MTV Europe Music Awards

2009 v kategorii "Best Polish Act" Musiq1 Awards

2009 - vítězka v kategorii Zpěvačka Platinová deska za CD/DVD Blíž ke hvězdám Český Slavík Mattoni

2009 – třetí místo v kategorii Zpěvačka

2010 Viva Comet 2010 - Zpěvačka roku a Hit roku Anděl

2009 - ZPĚVAČKA ROKU Cena hudební televize musiq1 awards 2010 v kategorii Zpěvačka