Jaroslava Obermaierová

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 302.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Jaroslava Obermaierová (* 10. dubna 1946 v Praze) je oblíbená česká televizní, filmová i divadelní herečka, jenž si zahrála v desítkách českých filmů a v mnoha známých televizních seriálech.

Životopis Jaroslava Obermaierová

Už od útlých dětských let navštěvovala Jaroslava Obermaierová kurzy baletu, a tak se na jevišti poprvé objevila již v 10 letech. Bylo to na scéně Národního divadla, kde pak několik let tančila dětské role v operách a baletech. Přesto baletu zanechala a zvítězilo u ní herectví. Když se rozhodovala kam jít po střední škole, tak jednoznačnou její volbou byla DAMU.  Už během studií dostala první velkou hereckou příležitost ve snímku Souhvězdí panny. Natočila zde celkem odvážnou erotickou scénu, která jí přinesla úspěchy. Také díky ní se stala hojně obsazovanou herečkou a ztvárnila mnoho rolí v divadle i ve filmu.

Nějakou dobu po absolutoriu působila v kladenském Divadle Jaroslava Průchy, kde si zahrála například Julii, Manon nebo Mahulenu. Od roku 1970 byla přes dvacet let v Divadle E. F. Buriana v Praze, kde vytvořila spoustu výjimečných rolí. Po zrušení tohoto divadla začala Jaroslava Obermaierová spolupracovat s různými divadelními společnostmi, mimo jiné se společností Julie Jurištové nebo společností Radka Brzobohatého. V posledních letech ji můžeme vidět v Divadle Pod Palmovkou.

Ve filmu se začala výrazněji vyskytovat od 60. let. Hrála např. ve filmu Kladivo na čarodejnice, Smrt stopařek, Kameňák, Radúz a Mahulena, Babička, Kronika žhavého léta, Robinsonka, Což takhle dát si špenát?, aj. V seriálu Třicet případů majora Zmena zahrála druhou manželku Blanku majora Zemana. V poslední době hraje prodavačku Nyklovou v nekonečném seriálu Ulice. Objevila se však také v seriálech Byl jednou jeden dům, Tajemství proutěného košíku, My všichni školou povinní, Přítelkyně z domu smutku, Šípková Růženka, Černí baroni, Náves.

Jaroslava Obermaierová také ráda dabuje. Její hlas můžeme slyšet z úst Whoopi Goldbergové, ale i ve filmech Válka Roseových, Policajt ze školy, nebo v Nekonečném příběhu 3. Ve volném čase je nejraději na chalupě poblíž Zruče nad Sázavou, kde chodí do lesa na houby a pozoruje zvířata. V dnešní době se věnuje nadacím, které podporují děti z dětských domovů. V budoucnu by chtěla pracovat pro nadaci, která se stará o opuštěná zvířata.