Miroslav Šimůnek

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 302.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Miroslav Šimůnek (* 5. dubna 1978 Jilemnice) je oblíbeny český herec, který se stal známým zejména hlavní rolí v Troškově pohádce Z pekla štěstí.

Životopis Miroslav Šimůnek

Narodil se v Jilemnici, kde také docházel na základní školu. Poté studoval Střední průmyslovou školu strojní ve Vrchlabí. V průběhu studií na střední škole hrál v Jilemnici s ochotnickým spolkem. Po maturitě pracoval rok jako obchodní zástupce pojišťovny. V roce 1997 složil úspěšně přijímací zkoušky na VOŠ hereckou a moderátorskou v Praze Michli a začal studoval herectví.

Již během studií hrál Mirek Šimůnek externě v několika pražských divadlech. Mirka znají i návštěvníci kin. Již za studií natočil tři filmy. Režisér Zdeněk Troška ho obsadil do hlavní role Honzy ve své pohádce "Z pekla štěstí", s režisérem Vladimírem Drhou natočil film "Početí mého mladšího bratra", kde vytvořil roli Vojtěcha Probošta a zahrál si též v povídkovém filmu režiséru V. Drhy, D. Svátka a P. Melounka "Začátek světa" roli Františka.

V roce 2000 Miroslav Šimůnek dotočil pokračování úspěšné pohádky Zdeňka Trošky "Z pekla štěstí II", které přišlo do kin v únoru 2001. Máme za sebou i moderování jak v televizi, tak v rozhlase. V týdnu ho můžeme spatřit na televizních obrazovkách a to v nekonečném seriálu Ulice na nově, kde hraje bývalého profesora a dobrodruha s velkým srdcem.

Televizní diváci mohli vidět Mirka Šimůnka také na TV NOVA v pořadech "Snídaně s Novou, Český bodyguard, Čtveráci a Hogo Fogo". V roce 2001 natočil s režisérem Jiřím Krejčíkem televizní film "Svatá noc", kde vytvořil hlavní roli Josefa. (Tato inscenace měla svou premiéru na Štědrý den na programu ČT 1). Vedle filmu a televize dostal Mirek příležitost i v Českém rozhlase.

Ve volném čase provozuje různé druhy sportů a zajímá se o film, divadlo a hudbu.