Nora Mojsejová

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 302.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Nora Mojsejová (*12.10.1958 okr. Prešov)  rodným jménem Nora Pischová, známa jako Eleónora Mojsejová je slovenská podnikatelka. Jejím manželem je zpěvák Braňo Mojsej.

Životopis - Nora Mojsejová

V dětství se s rodiči a se sestrou přestěhovali do Košic, kde žije dodnes v příměstské části Pereš.  V roce 1976 odmaturovala na Obchodní Akademii v Košicích. Vystřídala několik zaměstnání v ekonomickém oboru.

Jejím posledním zaměstnáním byla práce za přepážkou v České spořitelně. Pak začala podnikat ve finančnictví. Nora se provdala za podnikatele Mikuláše Kašaie, za kterého byla vdaná kolem 15 let.

Důležitý zlom v jejím životě nastal, když se potkala se zpěvákem Braněm Mojsejom. Braňovi umožnila, aby předvedl své pěvecké schopnosti na politickém mítinku HZDS. Manželství Braňa a Nory byly v lednu roce 2003 rozvedené. O několik dní později se oba vzali. Jejich svatební hostina byla ve velkém stylu - pozvaných hostů bylo kolem 1000 a svatba se konala v luxusním Košickém hotelu Slovan.

Sňatkem s Braněm Mojsejom se nezměnilo jen její příjmení, ale i rapidně její život. Byl to zřejmě nápad jejího manžela Braňa, aby se zmedializovali. Se slovenskou televizí podepsali smlouvu na reality Show - Domáca horúčka. Po několika dílech s manželi STV rozvázala smlouvu, neboť se vyjadřovali vulgárně. V roce 2005 společně s televizí Markíza odstartovali kontroverzní reality show Mojsejovci. Manželé nabídli své prostory v domě pro štáb televize a pro účinkující finalistů v této relaci. Vítěz této reality show dostal 2 miliony korun, které hradili manželé ze svého. Během této reality show spolupracovali ze známým moderátorem Vilom Rozborilom.

Manželé Mojsejovci měly svou relaci v televizi Markíza Nora a Braňo - jejich pravdivý příběh. Kvůli neshodám s vedením televize jejich relaci ukončili. Na základě stížnosti dotčených lidí, tuto relaci zrušili.

Od roku 2008 Nora založila novou firmu Nora Mojsejová Fashion. Nora módní kolekce samá navrhuje. Tato kolekce je určena pro solventnější zákaznice. Šaty jsou šité z drahých látek, vykládané Swarovského kamínky. Průměrná cena jednoho modelu je kolem 20 000 Kč.

Ukázky některých svých modelů předvedla také v show o vaření celebrit „Čápy s mákem“, na Slovensku „Kapor na torte“, kde sklidily úspěch a uznání. Nicméně Nora Mojsejová šije i modely pro běžné každodenní nošení za přijatelné ceny. Zdá se, že je Nora v tomto oboru úspěšná úspěšná, ale rok 2009 jí nepřál.

Před nedávnem měla Nora s Braněm vážnou manželkou krizi, jejíž příčinou byly Braňovy opakované alkoholové excesy a pověstnou poslední kapkou byla aféra s prostitutkami. Nicméně Nora, která podle svých slov Braňa bohužel stále miluje, mu poskytla pomocnou ruku a vzala si ho z protialkoholní léčebny opět domů. K rozvodu nakonec nedošlo, protože žádost o rozvod stáhla na poslední chvíli sama Nora ze zdravotních důvodů a zdá se, že krize byla zažehnána. Nora udělala z Braňa moderátora svých módních přehlídek. O jejich manželské krizi a alkoholu Braňa toho média napsali hodně.