Tomáš Řepka

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 302.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data/www/20379/zivotopisyosobnosti_cz/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Tomáš Řepka (* 2. ledna 1974, Slavičín) je profesionální český fotbalista, obránce, který v současnosti hraje za pražský prvoligový klub AC Sparta Praha, kde je největší oporou a zároveň kapitánem.

 Je ženatý, s manželkou Renátou má děti - Veroniku a Tommasa.

Pochází z malého městečka Brumov - Bylnice, kde také začal svůj fotbalový sen a to v TJ Brumov. V patnácti letech odešel do Zlína, odkud poté přestoupil do Baníku Ostrava a vypracoval se v důrazného beka, kterého v roce 1998 koupila italská Fiorentina a v roce 2001 přešel do anglického West Hamu. Podruhé se do Sparty vrátil po osmi letech v lednu 2006. Přišel jako největší osobnost ligy. Vynikající hlavičkář ze středu obrany spolehlivě diriguje letenskou defenzivu.

8. července 2010 nastoupil Tomáš Řepka v dresu Sparty k historicky prvnímu zápasu Českého Superpoháru, který sehrávají mistr ligy a vítěz národního poháru uplynulého ročníku. Vzpomínat na něj ale nebude v dobrém, v 28. minutě zápasu byl za faul na plzeňského Milana Petrželu vyloučen.

V roce 2011 vydává Tomáš Řepka svou knihu Rebel.

Disciplinární problémy

Tomáš Řepka je znám jako hráč, který má velké problémy s disciplínou. Po dobu své kariéry byl šestnáctkrát vyloučen, je českým rekordmanem v této statistice. Byl vyloučen i v baráži MS 2002 s Belgií, červené karty sbíral i během angažmá v anglické Premier League.

Reprezentační kariéra

Mistr Evropy do šestnácti let.

V letech 1994-2001 odehrál 45 zápasů za český národní tým a vstřelil 1 gól. Účastnil se mistrovství Evropy 2000.

Dosažené úspěchy

 • 1996 Pohár ČMFS – 1. místo (AC Sparta Praha)
 • 1997 1. Gambrinus liga - Mistr České ligy (AC Sparta Praha)
 • 1998 1. Gambrinus liga - Mistr České ligy (AC Sparta Praha)
 • 2001 Italský pohár – 1. místo (ACF Fiorentina)
 • 2006 Pohár ČMFS – 1. místo (AC Sparta Praha)
 • 2007 Pohár ČMFS - 1. místo (AC Sparta Praha)
 • 2007 1. Gambrinus liga - Mistr České ligy (AC Sparta Praha)
 • 2010 1. Gambrinus liga - Mistr České ligy (AC Sparta Praha)

 

Oficiální internetové stránky Tomáše Řepky www.tomasrepka.cz